Doorgaan naar inhoud
  • 088 - 012 47 47
  • contact@people-payment.nl
  • remote support
Logo van People & Payment
  • Home
  • HR Services
    • Consultancy
    • Juridisch advies
    • Academy
    • Daywize Cloud
    • Contractbeheer
  • Salaris Services
    • Uitbesteden
    • Zelf verwerken
    • Starterskit
  • Arbo Services
    • De Arbodienst voor het MKB
    • Onze oplossing
    • RI&E
    • Vertrouwenspersoon
    • Klantrecensies
  • Over ons
    • Vacatures
    • Ons Team
    • Nieuws
    • NIRPA
  • Contact
  • Offerte aanvragen
Menu
  • Home
  • HR Services
    • Consultancy
    • Juridisch advies
    • Academy
    • Daywize Cloud
    • Contractbeheer
  • Salaris Services
    • Uitbesteden
    • Zelf verwerken
    • Starterskit
  • Arbo Services
    • De Arbodienst voor het MKB
    • Onze oplossing
    • RI&E
    • Vertrouwenspersoon
    • Klantrecensies
  • Over ons
    • Vacatures
    • Ons Team
    • Nieuws
    • NIRPA
  • Contact
  • Offerte aanvragen

Pensioenuitvoerder besluit uitvoeringsovereenkomst op te zeggen

  • 25 november 2021
  • Arbeidsrecht

De Wet op de Ondernemingsraad (OR) bepaalt, dat een ondernemer de instemming van de OR nodig heeft voor elk voorgenomen besluit tot vaststelling, wijziging of intrekking van regelingen op grond van een pensioenovereenkomst. Hieronder worden ook verstaan regelingen  in een uitvoeringsovereenkomst die van invloed zijn op de pensioenovereenkomst.

De vraag in een procedure was of de OR een instemmingsrecht heeft als de pensioenuitvoerder de uitvoeringsovereenkomst opzegt. Niet in geschil was dat de OR dat recht heeft als de werkgever de uitvoeringsovereenkomst wil opzeggen.

Volgens de rechtbank is het besluit van de pensioenuitvoerder om de uitvoeringsovereenkomst op te zeggen geen besluit van de werkgever of een aan de werkgever toe te rekenen besluit. De opzegging is een eenzijdige rechtshandeling van de pensioenuitvoerder, waarvoor de instemming of medewerking van de werkgever niet is vereist. Evenmin is sprake van een aan de werkgever toerekenbaar besluit, zoals de OR betoogde. Toerekening van het besluit van de pensioenuitvoerder aan de werkgever zou kunnen als het besluit direct en in vergaande mate ingrijpt in de onderneming van de werkgever. De werkgever was niet betrokken bij het besluit om de uitvoeringsovereenkomst op te zeggen en er was geen zeggenschapsrelatie tussen de werkgever en de pensioenuitvoerder. Een dergelijke relatie is een voorwaarde voor het toerekenen van besluiten van het ene orgaan aan het andere.

De OR heeft geen instemmingsrecht met betrekking tot het besluit van de pensioenuitvoerder om de uitvoeringsovereenkomst op te zeggen.

Bron: Rechtbank | jurisprudentie | ECLINLRBNHO20219536, 9360278 AO VERZ 21-78 | 25-10-2021
PrevVorig berichtWetsvoorstel Overige fiscale maatregelen 2022 aangenomen
Volgend berichtAanvullende crisismaatregelen vierde kwartaal 2021Next
  • Terug naar overzicht
It's all about people!
Logo van People & Payment
  • 088 - 012 47 47
  • contact@people-payment.nl
  • Ranonkelweg 12
    2651 MX Berkel en Rodenrijs

Aangesloten bij

  • SBCA
  • NIRPA
  • OVAL
  • VNSA

links

  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy statement
  • Personeelsdossier
  • Kennisbank

Nieuwsbrief

© 2022 People & Payment - Website door Edvertised Media

Facebook Twitter Linkedin

Remote Support

Als u hulp op afstand nodig heeft kunt u hieronder op doorgaan klikken.

Let op! Er wordt een uitvoerbaar bestand voor Windows gedownload (.exe), door dit bestand uit te voeren kunt u verbinding met ons maken via TeamViewer QuickSupport.

Doorgaan

TeamViewer
Quick
support