Doorgaan naar inhoud
088-012 47 47contact@people-payment.nl

Inloggen

Logo van People & Payment
  • Home
  • DienstenUitvouwen
    • Salaris ServicesUitvouwen
      • Uitbesteden
      • Zelf verwerken
      • Starterskit
      • Subsidies
      • App store Visma Nmbrs
    • HR ServicesUitvouwen
      • Ondersteuning en advies
      • Procesoptimalisatie
      • Talentmanagement
      • e-HRM
      • Recruitment
    • Juridisch adviesUitvouwen
      • Arbeidsovereenkomsten en arbeidsvoorwaarden
      • Arbeidsongeschiktheid en re-integratie
      • Ontslag en transitievergoeding
      • Arbeidsconflicten
    • ArbodienstverleningUitvouwen
      • Verzuimbegeleiding
      • Risico-Inventarisatie en -Evaluatie
      • Preventief medisch onderzoek
      • Spoor 2
      • Vertrouwenspersoon
    • VerzekeringenUitvouwen
      • Verzuimverzekering
      • WIA-verzekering
      • Eigenrisicodrager
  • Actueel
  • Over onsUitvouwen
    • Ons Team
    • Medewerkers aan het woord
    • Vacatures
  • Contact
Offerte aanvragen
Logo van People & Payment

Memorie van antwoord overige fiscale maatregelen 2020

  • 5 december 2019
  • Belastingplan

De staatssecretaris van Financiën heeft de memories van antwoord inzake de tot het pakket Belastingplan 2020 behorende wetsvoorstellen naar de Eerste Kamer gestuurd. Een van de voorstellen is de Wet overige fiscale maatregelen 2020.

Een van de vragen is of overwogen is om aanvragen voor de afdrachtvermindering speur- en ontwikkelingswerk (S&O) continu in plaats van vier keer per jaar mogelijk te maken. Het is op ieder gewenst moment mogelijk om een S&O-aanvraag in te dienen. Een aanvraag moet betrekking hebben op een tijdvak van minimaal drie maanden. Perioden waarop aanvragen betrekking hebben mogen elkaar niet overlappen. Dat betekent dat het niet mogelijk is om meer dan vier aanvragen per jaar te doen.

Ten aanzien van de aanpassing van de inkeerregeling is het kabinet van mening dat mensen, die zelf tot inkeer komen, beter moeten worden behandeld dan belastingontduikers die ervoor kiezen om af te wachten. Dat komt tot uitdrukking in de wettelijke bepaling dat inkeer een boetematigende omstandigheid is.

De earningsstrippingmaatregel verandert door de voorgestelde aanpassingen niet inhoudelijk. Ter verbetering van de rechtszekerheid en de uitvoerbaarheid wordt voor de regeling van de earningsstrippingbeschikking aansluiting gezocht bij de regeling voor verliesverrekening, waarbij gebruik wordt gemaakt van beschikkingen. In dit wetsvoorstel wordt geregeld dat een beschikking kan worden herzien vanwege een nieuw feit, kwade trouw of een kenbare fout. Verder wordt geregeld dat een beschikking wordt gegeven indien het voortgewentelde saldo aan renten van een eerder jaar in aftrek komt bij het bepalen van de winst van een later jaar. De beschikking geeft zekerheid over het saldo aan renten dat in latere jaren in aftrek kan worden gebracht.

In verband met de voorgestelde aanpassing van de regeling van de belastingrente is gevraagd of het niet logischer zou zijn om alleen belastingrente in rekening te brengen voor zover de verschuldigde belasting hoger is dan de belasting conform de ingediende aangifte. De staatssecretaris ziet geen aanleiding om de belastingrenteregeling op dit punt aan te passen. In de praktijk wordt eerst een voorlopige aanslag conform aangifte vastgesteld. Eventuele correcties worden verwerkt in de definitieve aanslag. Dat zal er in veel gevallen toe leiden dat belastingrente wordt berekend op de wijze die de vragensteller heeft bedoeld. In antwoord op de vraag om het tarief van de belastingrente voor de vennootschapsbelasting gelijk te trekken met de overige belastingrentes zegt de staatssecretaris dat de budgettaire derving daarvan op € 120 miljoen uitkomt. Het budget daarvoor ontbreekt.

Bron: Ministerie van Financiƫn | wetsvoorstel | 2019-0000201124 | 05-12-2019
PrevVorig berichtVerzoek gedeeltelijke transitievergoeding te laat ingediend
Volgend berichtFiets van de zaak, vragen en antwoordenNext
  • Terug naar overzicht
It's all about people!
Logo van People & Payment
  • 088 - 012 47 47
  • contact@people-payment.nl
  • Ranonkelweg 12
    2651 MX Berkel en Rodenrijs

Aangesloten bij

  • SBCA
  • NIRPA
  • OVAL
  • VNSA

links

  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy statement
  • Personeelsdossier
  • Kennisbank

Nieuwsbrief

© 2023 People & Payment - Website door Edvertised Media

Facebook Twitter Linkedin
Scroll naar boven
  • Home
  • Diensten
    • Salaris Services
      • Uitbesteden
      • Zelf verwerken
      • Starterskit
      • Subsidies
      • App store Visma Nmbrs
    • HR Services
      • Ondersteuning en advies
      • Procesoptimalisatie
      • Talentmanagement
      • e-HRM
      • Recruitment
    • Juridisch advies
      • Arbeidsovereenkomsten en arbeidsvoorwaarden
      • Arbeidsongeschiktheid en re-integratie
      • Ontslag en transitievergoeding
      • Arbeidsconflicten
    • Arbodienstverlening
      • Verzuimbegeleiding
      • Risico-Inventarisatie en -Evaluatie
      • Preventief medisch onderzoek
      • Spoor 2
      • Vertrouwenspersoon
    • Verzekeringen
      • Verzuimverzekering
      • WIA-verzekering
      • Eigenrisicodrager
  • Actueel
  • Over ons
    • Ons Team
    • Medewerkers aan het woord
    • Vacatures
  • Contact
Offerte aanvragen